Adalet istiyorum. | Urla Can Tv Radyo

Adalet istiyorum.

Adalet istiyorum.
Tarih : Okunma : 1.251 okudu Yorum Yap

Adalet İsteyen kişi, kişiler ya da toplumlar önce kendilerine bakmalı. Yanımızda çalışan elemandan evimizdeki hizmetçiye, altımızdaki otomobilden, oturduğumuz eve, bankadaki paramızdan, evlatlarımızı okuttuğumuz koleje, özel Üniversitelere, borsadaki hisse senetlerimize, vatandaşın zor gününde üç kuruşa aldığımız tarlalara, arsalara, araçlara, elimizdeki tapuların sayısına. Adalet, başımıza Adalet yazılı şapkalar, yüzümüze Adalet yazılı maskeler takıp meydanlarda ya da sosyal medyalarda fotoğraflarımızı paylaşmakla olmaz. Olsa olsa bizden iyi bir tiyatrocu ya da yetenekli bir oyuncu olur.

Adalet istiyoruz. Hadi çıkaralım mal varlıklarımızı herkes ortaya döksün eteğindeki taşları var mısınız? Var mıyız?

Benim Devlet parasız Okullarını takdirle bitirmiş kardeşlerim dağda çobanlık yaparken, Senin zar zor sonunculukla bitirmiş evladın, özel paralı Üniversitelerde Doktor, Avukat, Mühendis olurken, Adaleti sizden mi öğrenecek bu millet.

Adalet istiyorum. Gözlerim kapalı, içimiz ferah, gönlümüz huzurlu, yüreğimiz anamızın ak sütü gibi temiz ve saf. Adalet istiyorum. İnsanların eşit şartlarda okuduğu, eşit şartlarda para kazandıkları, herkesin bir kışlık, bir yazlık havuzlu evi olduğu, son model lüks araçlarının olduğu, arsalarının, tarlalarının olduğu, 7 yıldızlı otellerde istedikleri kadar tatil yaptıkları,  birinci sınıf restoranlarda istedikleri Ülkede yemek yiyen, kimsenin kimseden farkı olmadığı. Geçim sıkıntısı, para sıkıntısı, ev sıkıntısı cekmediği. Ailelerin ev kiralarının yükünün altında ezilmediği, parçalanmadığı, bölünmediği…

Adalet öyle değil, böyle istenir…

İlk yorumu siz yazın