Karayipte 10 Türk İşçi Mahsur Kaldı | Urla Can Tv Radyo

Karayipte 10 Türk İşçi Mahsur Kaldı

ÇİN’DEN BAŞLAYIP DÜNYAYA YAYILAN KORONA VİRÜS SALGINI SONRASINDA KARAYİP DENİZİ’NDE BULUNAN CANOUAN ADASI’NDA MAHSUR KALAN 10 TÜRK, TÜRKİYE’YE DÖNMEK İÇİN YARDIM BEKLİYOR.

Karayipte 10 Türk İşçi Mahsur Kaldı
Tarih : Okunma : 88 okudu Yorum Yap

Çin’den başlayıp dünyaya yayılan Korona virüs salgını sonrasında Karayip Denizi’nde bulunan Canouan Adası’nda mahsur kalan 10 Türk, Türkiye’ye dönmek için yardım bekliyor.

Türkiye’ye dönmek için her yolu denediklerini fakat hiçbir havalimanının kendilerini kabul etmediğini, bulundukları Canouan Adası’nda da sağlık ocağı olmadıklarını ve bu yüzden endişe duyduklarını belirten işçiler Türkiye’ye dönmek için yardım bekliyor.

Türk işçiler; Mertcan Gençer, Muhammet Karaaslan, Onur Balkan, Talat Çam, Özge Işın, Cem Karakaya, Mehmet Kaya, Mehmet Öztürk, Serkan Kibrit ve Hulusi Gökçe Özdere Türkiye’ye dönmek için yardım istedi.

Sosyal medya üzerinden video çeken işçilerden Mertcan Gençer, “Buradaki çalışmamız sona erdiği için Konsolosluklarla görüştük. Ancak gittiğimiz her havalimanından geri çevrildik. Havalimanında bizi kabul etmediler. Burada bir vaka yok ancak civardaki adalarda koronavirüs görüldü. Bulunduğumuz adada herhangi bir sağlık kuruluşu yok. Bu nedenle çok endişeliyiz. Bir an önce ülkemize dönmek istiyoruz” dedi.

İlk yorumu siz yazın